O firmie

Trochę historii

Senior rodziny mistrz piekarstwa Czesław Palonek był piekarzem od młodzieńczych lat, ręcznie wyrabiał ciasto, a chleb piekł w piecu opalanym drewnem. Ponad 30 lat temu zamarzył o własnej piekarni, którą udało mu się stworzyć w 1989 roku wraz z córką Marią będącą z wykształcenia technologiem cukiernictwa i zięciem Władysławem Brożek. Od tamtego czasu rodzina Palonków na stałe związała się z produkcją pieczywa. Zamiłowanie do piekarskiego fachu przejęli również synowie Czesława; Zdzisław i Roman, którzy z biegiem czasu zdobyli mistrzowskie uprawnienia piekarnicze i cukiernicze oraz zostali głównymi technologami, odpowiedzialnymi za całokształt produkcji. Obecnie kolejne pokolenie czynnie uczestniczy w rozwoju firmy i zdobywa tajniki rodzinnego fachu.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi i wyrzeczeniom na początku 2016 roku udało nam się otworzyć nowy obiekt piekarni, który jest  połączeniem tradycji z nowoczesnością. To przedsięwzięcie, stworzyło doskonałe warunki do produkcji i jeszcze lepszej kontroli jakości, zapewniło pracownikom znakomite warunki pracy oraz dało możliwość rozszerzenia działalności na rynku piekarskim.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty?

Smaczne wyroby powstają dzięki autentycznej pasji tworzenia i rzetelnemu podejściu do fachu piekarskiego i cukierniczego całego zespołu wykwalifikowanych pracowników. Pieczywo jest wytwarzane na naturalnych zakwasach według własnych receptur i technologii, opartych na starodawnych recepturach polskich chlebów i ciast. Używane do produkcji surowce są starannie dobierane i selekcjonowane. Szeroki asortyment oferowanych wyrobów umożliwia sprostanie różnorodnym gustom klientów. Obecnie stosujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne, wciąż udoskonalamy przepisy i opracowujemy nowe, aby w naszych wypiekach można było znaleźć zarówno niezapomniany domowy (tradycyjny) smak jak również odzwierciedlenie nowoczesnych światowych trendów.

Działamy głównie na terenie Małopolski. Posiadamy własną sieć sklepów firmowych w: Dobczycach, Myślenicach, Krakowie, Wieliczce, Gdowie, Bochni, Kalwarii, Wadowicach, Skawinie, Sułkowicach i Mszanie Dolnej oraz wielu odbiorców hurtowych.

Jako firma bierzemy czynny udział w licznych targach, konkursach oraz wystawach: regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a także międzynarodowych co zaowocowało wieloma cennymi wyróżnieniami i nagrodami min.: Teraz Polska, Agro Polska i Poznaj Dobrą Żywność.

Zapraszamy!

Zapewniamy indywidualne podejście do klienta, otwartość na nietypowe zamówienia, oraz umiejętność dostosowania się do oczekiwań klientów. Podejmujemy się realizacji także niestandardowych pomysłów.

Nasze doświadczenie będzie pomocne w komponowaniu słodkiego menu – dostosujemy naszą propozycję do Twoich oczekiwań